Atmosfera była gorąca

Atmosfera była gorąca - Zdjęcie główne

Drugie zwycięstwo w sezonie 2019/2020 odniósł Futsal Gostyń. W wyjazdowym spotkaniu z KKS Jurand Koziegłowy zespół Mateusza Matysiaka wygrał 6 : 5.

W pierwszej połowie goście mieli problem z oswojeniem się z małą halą w Czerwonaku. Co prawda po bramce Tomasza Nojmana Futsal Gostyń prowadził 1 : 0, ale kolejne trzy gole przed przerwą zdobyli gospodarze. W drugiej połowie zespół Mateusza Matysiaka wziął się za odrabianie strat. W 25. minucie Robert Przewoźny dwa razy pokonał bramkarza gospodarzy. Gospodarze wyszli jeszcze na prowadzenie w 30. minucie, ale bardzo szybko goście doprowadzili do remisu za sprawą Krzysztofa Kąkolewicza. Futsal Gostyń przybliżył się do wygranej w kolejnych minutach. Dwie bramki zdobył Bartłomiej Staryczenko. Gospodarze walczyli do końca, ale zdołali tylko "złapać kontakt". - Mecz obfitował w niesamowite emocje do samego końca. Ilość sytuacji bramkowych można by rozłożyć na kilka spotkań. Wynik mógł być inny. Gospodarze nie wykorzystali w drugiej połowie karnego za faul w polu karnym, my natomiast nie strzeliliśmy przedłużonego rzutu karnego. Pierwsza połowa meczu była bardzo nerwowa w naszym wykonaniu, byliśmy „elektryczni” i schodziliśmy do szatni z niekorzystnym wynikiem. Sądzę, że duży wpływ na tą postawę miała bardzo mała hala, w której graliśmy. W drugiej połowie zagraliśmy znacznie lepiej. Byliśmy w tym fragmencie gry lepsi piłkarsko od przeciwnika. Gorąca atmosfera meczu w kilku sytuacjach jeszcze bardziej została podgrzana przez kontrowersyjne decyzje sędziów – powiedział po meczu prezes gości Dariusz Łagoda.

KKS Jurand Koziegłowy – Futsal Gostyń 5 : 6 (3 : 1)
0 : 1 – Tomasz Nojman (11')
1 : 1 – Adrian Świątek (13')
2 : 1 – Bartosz Scheffs (13')
3 : 1 -  Bartosz Scheffs (17')
3 : 2 – Robert Przewoźny (25')
3 : 3 – Robert Przewoźny (25')
4 : 3 – Adrian Świątek (30')