› Społeczeństwo
09:45 / 06.10.2019

Były stypendia, nagrody i uścisk dłoni burmistrza

Były stypendia, nagrody i uścisk dłoni burmistrza

fot. UM Gostyń

W gostyńskim ratuszu wręczono stypendia zawodnikom z gminy Gostyń, a kilku nagrodzono za wysokie wyniki we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym.

Stypendia sportowe z rąk włodarza gminy Gostyń Jerzego Kulaka odebrało 18 zawodników - głównie kręglarzy i kolarzy. 3 nagrodzono za uzyskane wyniki sportowe: w wyścigach w kolarstwie torowym oraz w mistrzostwach Europy w boksie.

Sportowcy otrzymali łącznie 63.600 zł. Na stypendia i nagrody dla sportowców gostyński samorząd zaplanował w 2019 roku 95.000 zł.

Stypendia otrzymali:

  • Szymon Banaszak zawodnik Klubu Sportowego „Start” za zajęcie 8 miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie,
  • Karol Sellmann zawodnik Klubu Sportowego „Start” za zajęcie 2 miejsca w Mistrzostwach Polski Seniorów w kręglarstwie,
  • Kacper Michalak zawodnik Klubu Sportowego „Start” za zajęcie 3 miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w kręglarstwie,
  • Mikołaj Kosowicz zawodnik Klubu Sportowego „Start” za zajęcie 9 miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w kręglarstwie,
  • Krzysztof Zagata zawodnik Klubu Sportowego „Start” za zajęcie 9 miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w kręglarstwie,
  • Aleksandra Banaszak zawodniczka Klubu Sportowego „Start” za zajęcie 2 miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie,
  • Jakub Osiewicz zawodnik Klubu Sportowego „Start” za zajęcie 2 miejsca w Mistrzostwach Polski Seniorów w kręglarstwie,
  • Jędrzej Nowak zawodnik Klubu Sportowego „Start” za zajęcie 4 miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w kręglarstwie,
  • Jędrzej Michalak zawodnik Klubu Sportowego „Start” za zajęcie 2 miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w kręglarstwie,
  • Patryk Lukaszewski zawodnik Klubu Sportowego „Start” za zajęcie 6 miejsca indywidualnie w Mistrzostwach Polski Juniorów w kręglarstwie,
  • Adrian Zagata zawodnik Klubu Sportowego „Start” za zajęcie 7 miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w kręglarstwie,
  • Kacper Majewski zawodnik Kolarskiego Klubu Sportowego „Gostyń” za zajęcie 3 miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w kolarstwie torowym,
  • Tobiasz Zaremba zawodnik Kolarskiego Klubu Sportowego „Gostyń” za zajęcie 3 miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w kolarstwie torowym,
  • Jakub Piechocki zawodnik Kolarskiego Klubu Sportowego „Gostyń” za zajęcie 3 miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w kolarstwie torowym,
  • Adam Szczotka zawodnik Kolarskiego Klubu Sportowego „Gostyń” za zajęcie 3 miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w kolarstwie torowym,
  • Zuzanna Olejniczak zawodniczka Kolarskiego Klubu Sportowego „Gostyń” za zajęcie 3 miejsca w omnium w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w kolarstwie torowym,
  • Tomasz Andrzejczak zawodnik Kolarskiego Klubu Sportowego „Gostyń” za zajęcie 1 miejsca w Górskich Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym,
  • Julia Drożak zawodnik MKS Kania Gostyń za powołanie do kadry Polski Polskiego Związku Piłki Nożnej kobiet U-15.
     

Nagrody za wysokie wyniki we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym otrzymali:

Zuzanna Olejniczak zawodniczka Kolarskiego Klubu Sportowego „Gostyń” za zajęcie 6 miejsca w wyścigu na 2 km na dochodzenie w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym,
Kacper Majewski zawodnik Kolarskiego Klubu Sportowego „Gostyń” za zajęcie 5 miejsca w wyścigu drużynowym, 10 miejsce w wyścigu na 3 km na dochodzenie w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym,
Zofia Stachowiak zawodniczka Klubu Sportowego Sporty Walki Gostyń za zajęcie 1 miejsca podczas Mistrzostw Europy Kadetek w boksie.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 6