› Sport i rekreacja
14:40 / 19.06.2019

Kibicowała im cała gmina. Były łzy i żal

Kibicowała im cała gmina. Były łzy i żal

fot. Arch. organizatorów

Ogromny sukces osiągnęła drużyna młodych piłkarzy reprezentująca Szkołę Podstawową w Pogorzeli w Wielkim Finale Ogólnopolskiego Turnieju PROCAM CUP 2019 zajmując II miejsce.

 

Turniej odbył się 16 czerwca 2019 r. w Kołobrzegu i zgromadził 6 najlepszych drużyn w Polsce, które awans do wielkiego finału zapewniły sobie wygrywając finały regionalne. Pogorzelska drużyna zwyciężyła 9 maja w wielkopolskim finale w Mosinie. Tego dnia w Pogorzeli odbywała się gra miejska, zarówno włodarz gminy, jak i jej mieszkańcy, na bieżąco – w telefonach komórkowych - śledzili poczynania młodych piłkarzy.

Na wielki finał drużyny zostały zaproszone już dzień wcześniej, gdzie młodzi piłkarze mogli zwiedzić miasto i choć trochę zabawić na nadmorskiej plaży.

- Cały turniej układał się dla drużyny SP Pogorzela znakomicie, po serii 4 zwycięstw, była jedyną niepokonaną drużyną turnieju. Jednak o wszystkim zadecydowało ostatnie spotkanie z drużyną Sparty Sycewice, która zwyciężyła wynikiem 3:1 zrównując się punktami i wyprzedzając w klasyfikacji końcowej SP Pogorzela ze względu na wygraną w bezpośrednim pojedynku – relacjonuje Paweł Urny, nauczyciel wychowania fizycznego.

Zawodnicy bardzo przeżyli końcową porażkę.

- Były łzy i ogromny żal, że ominęła ich główna nagroda dla zwycięskiej ekipy, jaką był wyjazd całej drużyny na wrześniowy mecz Reprezentacji Polski w ramach eliminacji EURO 2020 Polska-Austria na stadionie narodowym w Warszawie. Jednak rekompensatą okazały się ogromne gratulacje za bardzo dobrą grę od organizatorów, rodziców, przyjaciół i mieszkańców Pogorzeli, którzy kibicowali oglądając na żywo cały turniej w relacji internetowej – dodaje.

Drużynę SP Pogorzela reprezentowali: J. Mróz, M. Minta, F. Minta, A. Kaniewski, M. Mikstacki, M. Fengler, F. Galeja, K. Stróżyk (SP Pogorzela), F. Budzyń, H. Kaźmierczak (SP Kosowo), P. Pawlak, M. Klauza (SP5 Gostyń), Bartosz Kubiak (SP2 Gostyń).

Czytaj także: Udało się. Cegielnia czynna dwa miesiące.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 10