Znaleźli lukę i wypunktowali Piasta

Znaleźli lukę i wypunktowali Piasta - Zdjęcie główne

Piast Poniec przegrał w trzeciej kolejce drugiej ligi futsalu z CRB Grupa Mrówka Mosina 3 : 5. Gospodarze długo mieli kontakt z przeciwnikiem i dopiero w ostatnich pięciu minutach doświadczenie zespołu z Mosiny wzięło górę.
    Przed niedzielnym spotkaniem Futsal Poniec i CRB Grupa Mrówka Mosina miały na swoim koncie komplet zwycięstw, jednak zdecydowanym faworytem byli goście, którzy w swoim składzie mają kilku doświadczonych i utytułowanych zawodników. Zespół z Mosiny w pierwszych dwóch meczach zdobył trzydzieści goli, co najlepiej obrazuje, z kim przyszło się zmierzyć się drużynie Krzysztofa Kaczmarzyka. Mecz rozpoczął się „zgodnie z planem”. Goście szybko objęli prowadzenie. Dwie minuty później był już remis, bo Łukasz Janowicz wykorzystał rzut karny. Goście posiadali w tym meczu optyczną przewagę, jednak ofiarną grą miejscowi piłkarze Piasta dotrzymywali kroku liderowi. Tak było do 34 minuty, gdy Tomasz Szumny doprowadził do remisu 3 : 3. Końcówka należała do gości. Po golach braci Pieczyńskich Mosina wygrała 5 : 3. - Wynik oscylował wokół remisu przed większą część meczu. Muszę chłopaków pochwalić za konsekwencję, dyscyplinę w grze, charakter. Futsal jest grą techniczną. Z zawiązanymi oczami trzeba umieć robić cuda z piłką. Doświadczenie było zdecydowanie po stronie przeciwnika. Gratuluje Mosinie zwycięstwa. Obawiałem się, że w pewnym momencie doświadczenie weźmie górę w tym meczu. Przy naszym ogromnym zaangażowaniu przeciwnik znalazł lukę i nas wypunktował – powiedział po meczu trener Futsalu Poniec Krzysztof Kaczmarzyk.

Futsal Poniec – CRB Grupa Mrówka Mosina 3 : 5 (1 : 1)
0 : 1 – Marcin Kostański (1’)
1 : 1 – Łukasz Janowicz (3’)
1 : 2 – Dariusz Pieczyński (23’)
2 : 2 – Tomasz Szumny (27’)
2 : 3 – Daniel Lebiedziński (32’)
3 : 3 – Tomasz Szumny (34’)
3 : 4 – Dariusz Pieczyński (35’)
3 : 5 -  Łukasz Pieczyński (38’)
Futsal Poniec: F. Twardowski – Szumny, Janowicz, Giera, Grund, przymus, Kajoch, Klupś, Sz. Nowak, Prałat, Skiba, Żyto, Dudkowiak