› Sport i rekreacja
16:50 / 08.10.2019

Chętnych do maszerowania było więcej niż miejsc

Chętnych do maszerowania było więcej niż miejsc

fot. Towarzystwo Sportowe Cegielnia Piaski

Ponad 120 osób zapisało się na „Marsz po zdrowie z Nordic Walking”, będący jednocześnie podsumowaniem projektu o tej samej nazwie. Organizujące imprezę sołectwo Piaski oraz sponsorzy i partnerzy ze względu na liczbę chętnych dopuścili do udziału w wydarzeniu więcej uczestników niż zakładany na początku limit.

W niedzielne popołudnie (6 października) po krótkiej prelekcji o nordic walking nastąpiła praktyczna część spotkania, czyli nauka i doskonalenie techniki poprawnego chodzenia z kijkami oraz rozgrzewka przed marszem. W ramach projektu wójt Wiesław Glapka, sołtys Piasków Krzysztof Jakuszek oraz zastępca nadleśniczego Ryszard Szymankiewicz otworzyli trasy nordic walking i odsłonili tablicę z wytyczonymi szlakami.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety startowe w postaci m.in. czapeczki, butelki wody i jabłka. Każdy też mógł dobrać odpowiednie dla siebie kijki przygotowane przez profesjonalnego trenera. Ukoronowaniem tego popołudnia był 3,5 km marsz leśnymi ścieżkami i duktami w asyście wykwalifikowanych instruktorów.

Po przejściu wyznaczonego dystansu na każdą osobę biorącą udział w zajęciach czekał medal okolicznościowy i gorąca zupa oraz placek drożdżowy, kawa i herbata. Podczas spotkania Stowarzyszenie BAZA przeprowadziło kiermasz książek pod nazwą „Serce za książkę”, z których dochód przeznaczony zostanie na leczenie Julki Mikołajczak chorującej na SMA - rdzeniowy zanik mięśni.

Obok zorganizowania uczestnikom czasu wolnego, promocji zdrowego trybu życia oraz promocji walorów przyrodniczo-krajobrazowych realizacja projektu objęła także:

- wytyczenie i oznakowanie dwóch tras Nordic Walking o długości 4 km (trasa zielona) i 10,8 km (trasa czerwona),

- przygotowanie 300 sztuk folderów promujących nordic walking (w formie elektroniczna ulotkę będzie można znaleźć na stronie internetowej gminy Piaski, powiatu gostyńskiego oraz w mediach społecznościowych, a papierową w Urzędzie Gminy Piaski, GOK Piaski, siedziebie Nadleśnictwa Piaski oraz Starostwa Powiatowego w Gostyniu.

Organizatorem wydarzenia był sołtys i rada sołecka Piasków, zaś partnerami/sponsorami: Towarzystwo Sportowe Cegielnia Piaski, Gminny Ośrodek Kultury w Piaskach, Mondi Simet Sp. z o.o., Nadleśnictwo Piaski oraz firma Jan-Mar z Piasków.

Realizacja projektu była również dofinansowana ze środków Programu Grantów Społecznych Powiatu Gostyńskiego realizowanego przez Stowarzyszenie „Dziecko”. 

Czytaj także: pani Balbina wyhodowała mega arbuza

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 47