› Wypadki
18:15 / 27.02.2018

Dwie osoby w szpitalu. Zatrucie czadem?

Dwie osoby w szpitalu. Zatrucie czadem?

fot. Poniec Moje Miasto

Dziś po południu do jednego z domów, znajdujących się przy ul. Krobskiej w Poniecu wezwano karetkę pogotowia. Najprawdopodobniej zaniepokoili się sąsiedzi, gdyż w mieszkaniu zasłabły dwie osoby. Ratownicy medyczni, którzy przybyli na miejsce, zaalarmowali z kolei straż pożarną.

R E K L A M AŁukpol Trans MSRT

- Około godziny 17.19 otrzymaliśmy wezwanie do Ponieca od służb medycznych z Leszna, które były już na miejscu. Poinformowali, że  urządzenia, które mają przyczepione do torby medycznej, wskazały telenek węgla w pomieszczeniach, do których weszli - informuje dyspozytor Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.

Na miejsce wysłano jeden zastęp JRG z Gostynia oraz zastęp OSP z Ponieca. Kiedy straż dojechała na ul. Krobską, dwie osoby zostały już odwiezione do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego.

Czy doszło do zatrucia czadem? Strażacy dokonali pomiaru stężenia tlenku węgla w pomieszczeniach.

- Mieszkanie było już mocno przewietrzone. Nasze urządzenia pomiarowe niczego już nie wskazywały. Jesli chodzi o to, czy domownicy zasłabli z powodu zatrucia tlenkiem węgla, mogą to potwierdzić jedynie ratownicy lub lekarze w szpitalu - mówi dyżurny z gostyńskiej komendy straży pożarnej.

[AKTUALIZACJA godz. 18.44]

Strażacy zakończyli już działania w Poniecu, mieszkanie przekazali upoważnionym osobom.


 

 

 

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 2