› Kultura i Rozrywka
23:09 / 01.10.2019

Europa w „żarciowozach”. To może być pyszny weekend!

Europa w „żarciowozach”. To może być pyszny weekend!

fot. UM Gostyń

Na gostyńskim rynku w najbliższy weekend zaplanowano I Zlot Food Trucków. To impreza dla wszystkich, którzy lubią dobrze zjeść, kochają odkrywać nowe smaki i próbować nowych kuchni. Impreza będzie trwała dwa dni - 5 i 6 października. - Pogoda nam niestraszna. Zawsze wozimy ze sobą dużą halę namiotową dla gości, którzy przyjdą nas odwiedzić, aby mogli spokojnie zamówić sobie jedzenie i usiąść się pod namiotem przy ławostołach, które będą tam schowane - zapewnia Damian Kogutiuk, organizator z Food&Event.

Impreza ruszy na rynku w samo południe w sobotę, 5 października. Organizatorzy planują, że Festiwal otwarty będzie w tym dniu do godz. 22.00. W niedzielę początek Festiwalu również o godz. 12.00, a „wyżerka” potrwa mniej więcej do godz. 20.00-21.00. W kilkunastu food truckach będzie można spróbować jedzenia, którego na pewno w Gostyniu nie ma i szybko nie będzie, z kuchni z wielu zakątków świata.

Koniec szkolnych wycieczek do McDonald's?

Będą frytki belgijskie, kuchnia meksykańska i grecka, amerykańskie kurczaki, kuchnia azjatycka. - Będą gigantyczne burgery w wielu wydaniach, z prawdziwej wołowiny często mieszanej i układanej na oczach klienta - zachęca Damian Kogutiuk. Goście I zlotu Food Trucków mogą liczyć na gigantyczne zapiekanki, makaronowe szaleństwo i słodkości z Węgier oraz Hiszpanii. Organizatorzy przygotują również coś dla wegetarian - np. burgery z serem camembert, żurawiną, orzechami włoskimi, znajdzie się też sushirolka wegetariańska.

Oprócz tego będą budki chociażby z lodami tajskimi, które przybyły do Polski z Tajlandii, podawanymi na płycie, która mrozi od razu śmietanę z dodatkami. Poza tym na mieszkańców czekać będzie strefa chillout, dobra muzyka, a także wiele atrakcji: konkursy w jedzeniu na czas dużego, ostrego burgera czy ewentualnie w piciu piwa na czas.

- W wielu miastach w Polsce festiwal jest organizowany już cyklicznie, ponieważ ludzie kochają to jedzenie z budek, z „żarciowozów”. Impreza zawsze się wpisuje fajnie w klimat rynku i streetfoodowych dań - mówi przedstawiciel Food&Event, który jest organizatorem Gostyń Food Truck Festival.

Chcesz wygrać darmową wyżerkę? Zobacz konkurs na naszym facebookowym profilu. Rozdajemy vouchery - KLIK.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%