› Sport i rekreacja
20:40 / 06.10.2019

Korona na fali. Wygrana w derbach

Korona na fali. Wygrana w derbach

fot. S. Hajduk

Korona Piaski pokonała w derbach Agro-Tom Lwa Pogorzela 1 : 0. O zwycięstwie gości zadecydowała bramka Łukasza Fabicha w 28. minucie.

R E K L A M AŁukpol Trans MSRT

W piątej lidze gr. 2 występują cztery zespoły z powiatu gostyńskiego. Terminarz został tak ułożony, że już w 9. kolejce rozgrywane były ostatnie derby powiatu gostyńskiego w rundzie jesiennej. Agro-Tom Lew Pogorzela podejmował Koronę Piaski. Gospodarzom sobotniego pojedynku nie wiedzie się ostatnio najlepiej, natomiast Korona zdobywa wiele punktów i bramek. W sobotnim spotkaniu kibice zobaczyli tylko jedną bramkę. W 28. minucie Łukasz Fabich zdobył dla gości gola, który jak się później okazało, był na wagę trzech punktów. Piłkarze Agro-Tom Lwa Pogorzela próbowali doprowadzić do remisu, ale nie zdołali sforsować dobrze zorganizowanej defensywy Korony Piaski. – Mieliśmy inną koncepcję na to spotkanie. Chcieliśmy prowadzić grę. Częściej utrzymywać się przy piłce. Gra się jednak tak jak przeciwnik pozwala. Jestem zadowolony z postawy zawodników. Zagraliśmy uważnie w obronie. Wykorzystaliśmy jedną z kilku sytuacji i wracamy do domu z trzema punktami – powiedział trener Korony Piaski Grzegorz Posikata. – Dochodziliśmy do szesnastego metra, jednak brakowało nam szybszego, dokładnego rozegrania piłki. My próbowaliśmy rozgrywać piłkę, natomiast przeciwnik nastawił się na grę dłuższymi podaniami. Nie mieliśmy zbyt wielu sytuacji bramkowych i w kolejnym, czwartym meczu nie zdobyliśmy gola. Na początku sezonu wydawało się, że będziemy lepiej wyglądać z przodu, jednak widać, że mamy problem – powiedział po meczu trener Agro-Tom Lwa Pogorzela Michał Roszak.

Kania upodobała sobie remisy. Piąty w ostatnich siedmiu spotkaniach.

Agro-Tom Lew Pogorzela – Korona Piaski 0 : 1 (0 : 1)
0 : 1 – Łukasz Fabich (28’)
Agro-Tom Lew: Naglak – Wawrzyniak, Wawrocki, Kubiak, Jęsiek, Łopaczyk (60’ Ptak), Niedźwiedź, Kaźmierczak, Ziembiński, Krystkowiak (80’ Rolnik), Kamiński
Korona: Michałowicz – Jankowiak (58’ Wyrzykiewicz), Frąckowiak, Cubal, Wojtyczka, T. Szymczak, Berchert (66’ P. Skrzypczak), Zaborowski (66’ H. Szymczak), Fabich, Pijanowski (89’ W. Skrzypczak), Malicki (84’ Wojtasik)
 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 39