Pewna wygrana Kaniasiatki

Pewna wygrana Kaniasiatki - Zdjęcie główne

Kaniasiatka Gostyń pozostaje liderem pierwszej grupy trzeciej ligi siatkówki kobiet. W sobotę drużyna z Gostynia odniosła szóste zwycięstwo w sezonie.

Po tym jak przed tygodniem niespodziewanie seniorki Kaniasiatki Gostyń przegrały we własnej hali z UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina z pewnymi obawami można było oczekiwać informacji z Pleszewa, bo drużyna prowadzona przez Artura Kukułę w bieżącym sezonie nie przegrała jeszcze u siebie. Pierwszy set zdecydowanie należał do zawodniczek przyjezdnych. Kaniasiatka wygrała do 14. W drugiej partii drużyna z Pleszewa była bliska wyrównania stanu rywalizacji. Pleszewianki prowadziły już 20 : 14, ale nie zdołały utrzymać przewagi i przegrały 24 : 26. W trzecim secie znów łatwe zwycięstwo odniosły siatkarki w Gostynia, które zainkasowały trzy punkty meczowe i utrzymały pierwsze miejsce w tabeli. - Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczone. Pleszew u siebie jest wzmacniany zawodniczkami, które na wyjazdy nie jeżdżą i wygrywał do tej pory u siebie każdy mecz. Spodziewałyśmy się bardzo ciężkiego meczu, ale powiem nieskromnie, że aż taki nie był. Najtrudniejszy był drugi set, w którym przegrywałyśmy już kilkoma punktami, ale odrobiłyśmy straty. Jesteśmy bardzo szczęśliwe. Mamy 3:0 po tej niefajnej porażce z Murowaną Gośliną. Odbudowała się nasza przyjmująca Ola Hajduk, której ostatnio trochę zabrakło w meczu, jeśli chodzi o zdobywane punkty. Mam nadzieję, że już będzie tylko progres, walczymy o to pierwsze miejsce, a co będzie dalej – czas pokaże powiedziała trenerka Kanisiatki Gostyń.

PSPS LIBERO Pleszew - UKS KANIASIATKA Gostyń    0:3 (14:25, 24:26, 14:25)
Kaniasiatka: Mierzyńska-Grys, Gorwa, Walczyk, Jędryczka, Bebich, Stępień, Hajduk, Wagner-Gubańska