› Społeczeństwo
14:48 / 12.08.2019

Pierwsze skutki lipcowej ulewy. Zapadła się jezdnia

Pierwsze skutki lipcowej ulewy. Zapadła się jezdnia

fot. Martyna Mruk

Dużych rozmiarów dziura powstała w centrum Gostynia, na skrzyżowaniu ul. Powstańców Wlkp., Wrocławskiej i Kolejowej. Już w sobotę po południu, miejsce z ubytkiem w drodze zostało zabezpieczone. W poniedziałek (12.07) wykonywane były prace związane z dokopaniem się do kanalizacji deszczowej i jej otwarciem.

R E K L A M AŁukpol Trans MSRT

- Najprawdopodobniej jest miejsce, gdzie kanalizacja deszczowa się rozszczelniła, a wypływająca woda pociągnęła piasek, stanowiący podbudowę jezdni, co poskutkowało tym, że zapadł się asfalt - wyjaśnia Przemysław Przybył, zastępca naczelnika wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie.

Przyczyną zapadnięcia się jezdni mogła być intensywna ulewa, która przeszła nad Gostyniem pod koniec lipca.

- Bardzo duży napływ wody spowodował rozszczelnienie się kanalizacji. Później, w ciągu dwóch tygodni przyszły mniejsze opady, które „pociągnęły piasek”. Do tego doszło natężenie ruchu, które w tym miejscu jest bardzo duże. Powstała bardzo używa wyrwa - dodaje urzędnik.

Wcześniej nie można było tego stwierdzić. Gmina musiałaby kamerami sprawdzać każdy odcinek, po intensywnych opadach, co jest niemożliwe. W ramach naprawy pracownicy dokopali się do rur kanalizacyjnych, wykonano opaskę, uszczelniono ją betonem. Tymczasowo dziura zostanie zabudowana kostką brukową, aby przejazd przez skrzyżowanie mógł być swobodny. - Będziemy obserwować drogę, jeśli nic się nie stanie, w ciągu kilku tygodni położymy masę bitumiczną - informuje Przemysław Przybył. Podkreśla jednocześnie, że kierowcy powinni być ostrożni, gdyż niewykluczone, że do tego rodzaju ubytków w jezdni moze dojść też w innym miejscu.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 5