› Z policji
15:18 / 09.10.2019

Policjanci sprawdzają, co leci z rur. Można stracić dowód

Policjanci sprawdzają, co leci z rur. Można stracić dowód

fot. arch. Życia Gostynia

Dziś w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Podczas prowadzonych działań wybrane patrole będą używać przyrządów kontrolno-pomiarowych do stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska.

- Przypominamy kierującym, że policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Komendy Głównej Policji.

Akcja ma również charakter informacyjno-edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Działania prowadzone są także na terenie powiatu gostyńskiego. Akcja potrwa do 22.00. Na chwilę obecną zatrzymano jeden dowód rejestracyjny.

Dowiedz się rówież: czy groźba powstania kopalni wraca?

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%