› Społeczeństwo
14:49 / 18.10.2016

Przewodniczący rady będzie kandydował?

Przewodniczący rady będzie kandydował?

fot. A. Fajczyk/arch. Życia Gostynia

W ubiegłym tygodniu burmistrz Gostynia Jerzy Kulak, podczas gminnych obchodów DEN poinformował o tym, że Jerzy Wabiński - naczelnik wydziału oświaty w urzędzie miejskim, wybiera się na emeryturę. Wiosną przyszłego roku upływa 46 lat jego pracy zawodowej. Szybko okazało się, że niektórzy Czytelnicy naszego portalu oraz tygodnika „Życie Gostynia” od dawna wiedzą, kto zastąpi naczelnika Wabińskiego na zajmowanym stanowisku.

R E K L A M AŁukpol Trans MSRT

Wieści o odejściu naczelnika Wabińskiego z ratusza krążyły w gminie Gostyń od początku obecnej kadencji samorządu. Kiedy jednak informacja przez kolejne dwa lata nie znalazła oficjalnego potwierdzenia, pojawiły się plotki, że na stanowisko szykuje się Grzegorz Skorupski, przewodniczący Rady Miejskiej Gostynia. Mówiło się, że czeka tylko do końca kadencji 2014-2018, gdyż z racji funkcji, jaką obecnie pełni, nie może wystartować w konkursie – chyba, że zrezygnowałby z pracy w radzie miejskiej.

- Wszystkim wiadomo, że naczelnikiem będzie pan Grzegorz Skorupski – układ – taki komentarz pojawił się również w ubiegłym tygodniu, pod artykułem o ustępującym naczelniku Wabińskim, umieszczonym na naszym portalu gostynska.pl. Tymczasem, aby zamknąć buzie „wszechwiedzącym” informujemy, że przewodniczący gostyńskiej rady miejskiej nigdy nie przymierzał się do stołka naczelnika wydziału oświaty. – Nie zamierzam startować w konkursie na to stanowisko (o ile taki w ogóle zostanie ogłoszony – przyp. red.) – powiedział Grzegorz Skorupski.

Czytaj o gościach z Japonii w Gostyniu

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%