› Aktualności
11:41 / 23.08.2019

Ruszyła budowa ronda na plantach

Ruszyła budowa ronda na plantach

fot. A. Fajczyk

Rozpoczęły się prace, związane z budową kolejnego ronda w Gostyniu. Tym razem chodzi o nietypowe rondo „jajo” na plantach. Obecnie są prowadzone roboty brukarskie, związane ze zmianą łuku drogowego, głównie na skrzyżowaniu ul. Bojanowskiego z ul. Kolejową (przy wjeździe na Pl. Karola Marcinkowskiego) oraz przy chodnikach w okolicach stacji paliw. Chodzi o wyprofilowanie niewielkiego odcinka drogi, aby pojazdy mogły bezpiecznie poruszać się po rondzie.

W przyszłym tygodniu prowadzone będą prace malarskie, związane z oznakowaniem poziomym jezdni. Jak zapewnia wydział inwestycji w gostyńskim magistracie, do końca sierpnia budowa ronda powinna być zakończona, a od początku września przez skrzyżowanie na Pl. Karola Marcinkowskiego będzie można już jeździć zgodnie z nowym przebiegiem ruchu.

Czego mogą się spodziewać kierowcy podczas budowy ronda? Podczas prac brukarskich ruch odbywa się bez zakłóceń. Jeśli chodzi o prace malarskie, które rozpoczną się w przyszłym tygodniu - mimo że mają dotyczyć malowani znaków na jezdni, to też nie powinno być większych kłopotów.

R E K L A M AŁukpol Trans MSRT

- Będziemy starać się tak, aby wykonywane one były w większości w godzinach popołudniowych lub wieczornych - informuje Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w Urzędzie Miejskim w Gostyniu.

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%