› Kultura i Rozrywka
17:50 / 04.10.2019

Solistka zebrała burzę braw

Solistka zebrała burzę braw

fot. Fotomontaż - zdj. Paweł Maćkowiak

„Missa Cubana” - msza dedykowana Matce Boskiej Miłosierdzia z Cobre - patronce Kuby otworzyła XIV Festiwal Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana.

Dzieło autorstwa jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów pochodzących z Perły Karaibów - Jose Maria Vitier wykonali w sobotę, 28 września we wnętrzu Bazyliki Świętororskiej Beatriz Blanco Rojas (mezzosopran) z Wenezueli oraz Alejandro D. Aguilera z Kuby (tenor). Trio dopełniała sopranistka Marzena Michałowska z Poznania, która kilkukrotnie za swój występ na festiwalu zbierała burzę oklasków. 

Artystom towarzyszyły Chór Kameralny Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego z Poznania, przygotowany przez prof. Marka Gandeckiego oraz orkiestra kameralna Ensemble Frédéric z Kalisza, prowadzona przez Maestro Adama Klocka. Na instrumentach perkusyjnych zagra José Torres z Kuby.

Drugiego dnia (29 września) z okazji dwustulecia urodzin wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprezentował utwory wybrane z jego bogatego dorobku muzyki kościelnej. W wykonaniu solistów znalazła się Msza Łacińska Des-dur (1780 rok), IV Litania Ostrobramska oraz utwory ludowe. 

Natomiast w najbliższą sobotę i niedzielę (5-6 października) chętnych czeka spotkanie z Józefem Zeidlerem oraz muzyką gospel.

Zobacz także: co się będzie działo w ten weekend w naszym powiecie

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 31