Trzecia z rzędu wygrana Piasta

Trzecia z rzędu wygrana Piasta - Zdjęcie główne

W ostatnim meczu tego roku Piast Poniec odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo. Drużyna Krzysztofa Kaczmarzyka pokonała Juranda Koziegłowy 9 : 6.

Trzy punkty w meczu siódmej kolejki drugiej ligi futsalu łatwo gospodarzom sobotniego pojedynku nie przyszły. Piast dwa razy obejmował w pierwszej połowie spotkania prowadzenie, jednak w 17. minucie przegrywał 2 : 4. Gospodarze nie potrafili zatrzymać przed przerwą Krystiana Antczaka, który aż cztery razy pokonał Filipa Twardowskiego. Futsaliści Piasta zmobilizowali się w końcówce pierwszej odsłony i po golach Marcina Kajocha i Łukasza Janowicza był remis 4 : 4. Po zmianie stron zespół Krzysztofa Kaczmarzyka przejął kontrolę w pojedynku. W 27. minucie wypracowali sobie trzy bramki przewagi i nie pozwoli sobie odebrać zwycięstwa w tym spotkaniu. Piast Poniec pokonał Juranda Koziegłowy 9 : 6. - Bałem się tego meczu. W pierwszej połowie przeciwnik miał dwa gole przewagi i obawiałem się, że mogą nam bardziej odskoczyć. To był istotny moment meczu. Odrobiliśmy straty. Uważam, że odpowiednio rozpracowaliśmy rywala. Wiedzieliśmy jak będą grać i w drugiej połowie przełożyło się na wynik. Chcę pochwalić chłopaków, że przygotowaną taktykę realizowali. To był klucz, że dzisiaj zdobyliśmy trzy punkty - podsumował trener Piasta Poniec. W sześciu rozegranych spotkaniach Piast zdobył dziewięć punktów i zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Piast Poniec – Jurand Koziegłowy 9 : 6 (4 : 4)
1 : 0 – Łukasz Janowicz (2’)
1 : 1 – Krystian Antczak (5’)
2 : 1 – Oskar Maciejewski (7’)
2 : 2 – Krystian Antczak (12’)
2 : 3 – Krystian Antczak (16’)
2 : 4 – Krystian Antczak (17’)
3 : 4 – Marcin Kajoch (19’)