› Gospodarka
20:18 / 19.09.2019

Uliczki wypiękniały. Do remontu pozostał deptak

Uliczki wypiękniały. Do remontu pozostał deptak

fot. Urząd Miejski w Gostyniu

Zakończono już przebudowę ostatnich uliczek ze strefy staromiejskiej Gostynia (jeśli chodzi o te, dookoła rynku). Ulice Kacza i Łazienna nabrały nowego blasku.

- Nie odebraliśmy jeszcze prac. Mamy pismo, w którym wykonawca informuje, że zakończył roboty. Odbiór powinien nastąpić pod koniec przyszłego tygodnia - informuje Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie.

Remont dwóch ulic w staromiejskiej części Gostynia wykonywało konsorcjum firm: AS Piotr Frąckowiak z Gostynia i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe SPINER ze Śremu. W ramach zadania nawierzchnie ulic Kaczej i Łaziennej zostały dostosowane do pozostałych uliczek, które były wykonywane w latach poprzednich. Starą kostkę brukową zastąpiła nowa kostka kamienna. Ulica Kacza wyremontowana została na długości ponad 90 metrów, a ulica Łazienna na odcinku blisko 110 metrów. Przebudowano także chodniki (projekt był przygotowany w taki sam sposób, jak do remontu ul. Zamkowej czy Tkackiej) i zjazdy do posesji. Powstała też kanalizacja deszczowa, a obie ulice po remoncie oświetla 9 nowych lamp. Realizacja inwestycji kosztowała 1 049 361 zł.

O aferze w Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu CZYTAJ TUTAJ

Teraz uliczki dookoła rynku stanowią wyglądają tak samo i wyremontowane zamykają enklawę staromiejską. Wszystko się komponuje z „sercem miasta” z wyjątkiem ul. 1 Maja. Obecnie do przebudowy pozostał deptak. Ma już swoje lata i obecnie burmistrz Gostynia coraz częściej wskazuje też ulicę 1 Maja do przeprowadzenia modernizacji.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%