› Społeczeństwo
12:11 / 12.04.2018

W natłoku obowiązków, zrobili coś pięknego

W natłoku obowiązków, zrobili coś pięknego

fot. Arch. uczestników

Ich postawa budzi szacunek. Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Piaskach poświęcili swój czas, serce i gadżety, aby pomóc swojemu koledze. I choć mówi się, że to nie pieniądze są najważniejsze – jeżeli chodzi o zdrowie – mają one olbrzymie znaczenie.

R E K L A M AŁukpol Trans MSRT

 

Zabawki, gry, książki, ozdoby świąteczne i wiele innych rzeczy można było kupić na zorganizowanym przez społeczność szkolną kiermaszu, z którego dochód przeznaczony został na pomoc Mikołajowi Talarczakowi (7 l.), chorującemu na dziecięce porażenie mózgowe. Chłopiec jest podopiecznym Tęczowej Armii. Zorganizowano już kilka akcji, z których dochód ma być przeznaczony na zakup windy. Przypomnijmy, iż Mikołaj mieszka w domu dwurodzinnym na pierwszym piętrze. Codzienne wnoszenie wózka i chłopca robi się bardzo uciążliwe. Zasadne byłoby zamontowanie windy, której szacowany koszt to 100 tysięcy złotych. Ta wizja cały czas jest bardzo odległa. Dzięki społeczności szkoły w Piaskach, udało się wesprzeć akcję – zebrano aż 5 552 złotych.

- Szkoła w Piaskach sama wyszła z inicjatywą, że chce pomóc, co nas bardzo cieszy. W natłoku swoich obowiązków zrobili coś naprawdę pięknego – mówią wolontariusze Tęczowej Armii.

Chcesz pomóc Mikołajowi? Możesz wpłacić kilka złotych lub podarować coś na licytację:

numer konta: 662030 0045 1110 0000 0270 9000 Stowarzyszenie Dziecko

dopisek: dla Mikołaja

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%