› Aktualności
12:09 / 01.10.2019

W zespole poszukują tancerek

W zespole poszukują tancerek

fot. arch. Zespołu Mażoretki Big-Bang

Zespół Mażoretki Big-Bang Gostyń poszukuje kandydatek na tancerki. Casting odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyniu, 5 października, w godz. od 9 do 11.00.

R E K L A M AŁukpol Trans MSRT

W zespole działają juniorki starsze i młodsze, kadetki oraz przedszkolaki. W ostatnich miesiącach sporo sukcesów odniosły kadetki, które trenuje Pola Walinowicz, 18-letnia maturzystka, wcześniej tańcząca w ekipie mażoretek z pomponami.

- Jestem tancerką w zespole Big-Bang od kiedy mażoretki powstały, wcześniej rosłam w grupie Desperado, tam uczyłam się rytmiki, tańca. Dopiero, kiedy byłam w kl. V zaczęłam tańczyć pod gostyńskimi mażoretkami. I stało się to moim planem na życie - przyznaje Pola Walinowicz.

Zapewnia, że nie zapomni swojego pierwszego występu. Była wtedy bardzo zestresowana, doszły do tego przygotowania stroju i makijażu. - Spojrzałam w lustro i pomyślałam, że to jest to, w czym się czuję najlepiej - ten błyszczący stroju. - Kiedy już wyszłam przed publiczność podczas Koncertu Noworocznego w Gostyniu, było dobrze - dodała.

Pola tańczyła z pomponami, układy grupowe można było modyfikować, z kolei solówki czy duety dziewczyny układały same. - Lubię skoczne układy, tę muzykę. Pompony dają duże show. A z batonami tańczyłyśmy w grupie - opowiada Pola Walinowicz. Uwielbiała przebierać się w stroje mażoretek, malowanie. - Zajmowanie miejsc na zawodach - to było coś wspaniałego - wspomina Pola.

Rok temu instruktorka Karina Altman dała jej szansę, aby mogła trenować dziewczyny. Pola sama przyznaje, że nie czuła się w roli tancerki tak dobrze, jak w roli trenera. Jako uczennica klasy maturalnej młodszym dziewczynom pokazuje, że powinny znaleźć czas na trening, na ćwiczenia.

- Praca z dziećmi, podejście, ta trenerska otoczka, świadomość, że o ja jestem na lekcji szefem, ja mówię, co będziemy robić, to wszystko mnie napędza. Lubię prowadzić trening, widzieć tę siłę, progres w dzieciach, kiedy wykonują akrobacje. Niektórych sama nie jestem w stanie zrobić. Ale mam utalentowane dziewczyny, które lubią ćwiczyć - mówi Pola Walinowicz.

Jeśli chodzi o zawody, wyjaśnia podopiecznym, że mają bawić się tańcem, że nie może to być tylko rywalizacja. Namawia chętne dziewczyny do przyjścia na casting do sali gimnastycznej gostyńskiej „trójki”. - Magiczny nastrój spływa, kiedy przebieramy się w strój, zrobimy makijaż. Na treningach jest dobra zabawa - dla mnie zwykle było to oderwanie się od szkoły, od domowej rzeczywistości. Tam jest zupełnie inny świat, w którym nawiązują się przyjaźnie pomiędzy mażoretkami z innych grup - zachęca Pola Walinowicz.

Nabór do zespołu jest 5 października, w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyniu, casting będzie się odbywał w sali gimnastycznej. 

- Będziemy wymagać poczucia rytmu, aby taniec w grupie mażoretek stał się ich pasją, aby ludzie się cieszyły, zaangażowały, żeby bawiły się tańcem - wyjaśnia Pola Walinowicz.

 


Osiągnięcia mażoretek w kwietniu na Mistrzostwach Polski Zachodniej  w Kościanie 
formacja kadetki
I miejsce w kategorii pom-pom  scena, 

miniformacja 
III miejsce w kategorii pom pom juniorki, 
 

Utalentowane solistki: Julia Michałowicz, Zofia Kasperczak, Oliwia Miler stanęły na podium. Solistka Zofia Gruszka przygotowywała Anna Gembalska. Zosia zajęła 1 miejsce w kategorii solo flaga juniorki na Mistrzostwach Polski w Kędzierzynie-Koźlu. Była to przepustka dziewczyn na Mistrzostwa Świata do Pragi, gdzie kadetki zajęły 6 miejsce w kategorii pom-pom formacja scena kadetki, a Zofia Gruszka 3 miejsce w kategorii solo flaga juniorki.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%