› Społeczeństwo
17:54 / 07.10.2019

Zadowolone z naboru. Mają nowe dziewczyny

Zadowolone z naboru. Mają nowe dziewczyny

fot. A. Fajczyk

- Mamy około 30 nowych dziewczyn, to całkiem sporo - mówi instruktorka Karina Altman, zadowolona z przebiegu naboru do grupy gostyńskich Mażoretek "Big-Bang", który został ogłoszony kilka tygodni temu. 6 października zainteresowani rodzice mieli okazję przyprowadzić dziewczynki na pokazowe zajęcia i casting. W sobotnie przedpołudnie dziewczęta, tańczące z pałeczkami, pomponami, opanowały salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyniu.

Trenerki Pola Walinowicz i Karina Altman, wraz z dziewczętami, tańczącymi w Mażoretkach Big-Bang przygotowały show, aby zaprezentować grupę juniorską. Później przeprowadzono kilka ćwiczeń z dziećmi, w których uwzględniono podstawy marsza, rozciąganie, podstawy tańca i pozycje baletowe. - Kilkuletnie dziewczyny świetnie sobie radziły, szybko łapały kroki i poszczególne elementy marszu z pomponami czy pałeczką - mówiła zadowolona instruktorka Pola Walinowicz.

Po spotkaniu organizacyjnym z rodzicami zaprezentowano wspólny układ mażoretek oraz chętnych do treningów w Big-Bang, w tańcu zwanym „belgijką”. Grupa Mażoretki „Big-Bang” powstała we wrześniu 2012 r. z inicjatywy Kariny Altman i Małgorzaty Budzińskiej, a także zarządu Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń oraz władz miasta. Od tej pory występy dziewczyn możemy podziwiać podczas lokalnych imprez. W zespole jest kila grup wiekowych: minikadetki (5-6 lat), kadetki (7-10 lat), juniorki (11-14 lat), seniorki (powyżej 15 lat).

- Nie żałuję czasu, który poświęcam na ćwiczenia. Dzięki temu, po szkole, w wolnym czasie mogę się odstresować po zajęciach w szkole, po ciężkim dniu. Sprawia mi to wiele przyjemności - mówi 14-letnia Zosia. Zapewnia, że lubi też przychodzić na treningi młodszych koleżanek. - Lubię im pomagać, podpowiadać przy różnych układach i starać się nauczyć nowych rzeczy - przekonuje Zosia.

Dziewczyny zdobywają nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach. Podczas ostatniego ogólnopolskiego konkursu mażoretek we Wronkach kilka razy dziewczyny stawały na podium. - Podoba nam się to, że możemy spędzać ze sobą czas. Lubimy ćwiczyć i ciężko pracować. Wspomnienia z różnych wyjazdów, energia, która tryska z nas, kiedy wchodzimy na scenę - to wszystko jest super - zapewniają gostyńskie mażoretki. Do sobotniego naboru zgłosiły dziewczęta w wieku od 5 do 13 lat. - Podzieliłyśmy je na trzy grupy wiekowe, ale docelowo utworzone będą dwie grupy taneczne. Niewykluczone, że ktoś jeszcze dojdzie, bo padały pytania: czy siostra jeszcze może dołączyć. Myślę, że potrzebujemy chwili na organizację, ale jestem bardzo zadowolona. To jeden z większych castingów od momentu, kiedy zaczęłyśmy pracę - mówi Karina Altman, trenerka Big Bang.

Instruktorki zamierzają wpajać dziewczynkom pasję do tańca. Casting został zorganizowany z projektu pn. Gostyń stolica tańca mażoretkowego. Na ten cel grupa Big-Bang otrzymała środki z PGS w wysokości 3 000 zł. Z tych pieniędzy zostały uszyte stroje (wymyślone przez trenerkę prowadzącą), w których dziewczyny zaprezentowały się podczas castingu.

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%

Zdjęcia ilość zdjęć 12