› Wypadki
18:51 / 25.09.2019

Zderzenie osobówki z beczkowozem. Kierująca w szpitalu

Zderzenie osobówki z beczkowozem. Kierująca w szpitalu

fot. A. Fajczyk

Samochód osobowy uderzył w beczkowóz w Krobi, na ul. Miejsko-Góreckiej. 24-letnia kobieta z gm. Poniec, kierująca osobówką trafiła do szpitala.

R E K L A M AŁukpol Trans MSRT

Dzisiejsza pogoda - nisko wiszące chmury niebo i mżawka wymaga od kierowców szczególnej ostrożności. Widoczność jest bardzo utrudniona, dodatkowo nawierzchnia jezdni jest śliska. Około godz. 17.15 na łuku ul. Miejsko-Góreckiej, kierująca peugeotem podczas wymijania ciągnika rolniczego z zaczepionym beczkowozem, uderzyła w tylne koło beczkowozu.

Do działań zadysponowano zastęp OSP z Krobi oraz zastępy JRG w Gostyniu. Kiedy na miejsce dojechali strażacy - ochotnicy kierująca peugeotem 206 okazało się, że poszkodowaną jest prowadząca „osobówkę”. Była przytomna, przebywała na zewnątrz zniszczonego samochodu. Uskarżała się na ból kręgosłupa i nogi. Wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego zdecydował, że karetka odwiezie poszkodowaną do szpitala w Gostyniu na dalsze badania.

Ul. Miejsko-Górecka jest nieprzejezdna. Na miejscu czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzą policjanci z gostyńskiej drogówki. Wstępnie wiadomo, że pojazdy poruszały się w przeciwnych kierunkach. Kierowca ciągnika rolniczego wyjaśnił, że na łuku drogi poczuł uderzenie, usłyszał huk. Obejrzał się i zobaczył, że w  tylne koło beczkowozu uderzył samochód osobowy. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

CZYTAJ - bez pasów, ale z alkoholem we krwi
 

[AKTUALIZACJA  26. 09 godz. 14.00]

Policjanci zdarzenie drogowe w Krobi zaliczyli do kategorii kolizji. 
Sprawczynią okazała się kierująca peugeotem i została ukarana mandatem 250 zł i 6. punktami. Kobieta nie dostosowała prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem. Następnie uderzyła w koło beczkowozu.
 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 17