Została już tylko Korona

Została już tylko Korona - Zdjęcie główne

Już tylko jeden zespół z powiatu gostyńskiego pozostał w rozgrywkach Fortuna Puchar Polski strefy leszczyńskiej. Awans do półfinału rozgrywek wywalczyła Korona Piaski.

Ćwierćfinałowe spotkanie Korona Piaski rozgrywała przed własną publicznością. Gospodarze bardzo dobrze radzą sobie w lidze i byli zdecydowanym faworytem meczu z Pogonią Śmigiel. Korona do przerwy prowadziła 3 : 1. W pierwszych minutach drugiej części pojedynku gospodarze wypracowali sobie kolejne sytuacje bramkowe, ale wynik nie uległ zmianie. W czasem "do głosu doszli" zawodnicy Piotra Łuczaka. W 71. minucie Damian Wieczorek zdobył bramkę kontaktową dla Pogoni. Sprawa awansu była zatem otwarta. Goście próbowali pokonać kolejny raz Jakuba Urbańskiego, ale golkiper Korony więcej goli w tym meczu już nie puścił. Awans zespołu Michała Roszaka do półfinału rozgrywek pucharowych w 89. minucie przypieczętował Daniel Tomaszewski. - Mieliśmy przewagę, stwarzaliśmy sobie sytuację, ale w drugim meczu pucharowym doprowadzamy do nerwówki. Wygraliśmy, przeszliśmy dalej, jednak musimy popracować nad naszą grą, bo przed nami trudne pojedynki  - powiedział Michał Roszak. W półfinale Korona zmierzy się z Promieniem Krzywiń.
Z rywalizacji pucharowej odpadła Kania Gostyń. Po awans do półfinału drużyna Grzegorza Wosiaka udała się do Chorzemina. Po pierwszej połowie goście prowadzili 2 : 1. Gole zdobyli Michał Smektała i Kacper Wojciechowski. Niestety druga część spotkania w wykonaniu piłkarzy Kani nie była już tak dobra. Orkan wygrał 6 : 3.