Sukces gostyńskich karateków

Sukces gostyńskich karateków  - Zdjęcie główne

Reprezentacja gostyńskiego klubu TKKF Tęcza wzięła udział w I Otwartym Turnieju Karate Szlakiem Templariuszy. Zawody były znakomitą okazją do rywalizacji sportowej dla tych, którzy jeszcze nie ukończyli osiemnastu lat. W turnieju, który odbył się w Koźminie Wlkp. wystartowało ponad 200 zawodników reprezentujących 18 klubów z całego kraju. W tym gronie nie zabrakło młodych zawodników gostyńskiej Tęczy, których do sportowej rywalizacji prowadził Mieczysław Polewski. Trzeba przyznać, że zrobił to bardzo skutecznie, bo gostynianie wywalczyli w Koźminie Wlkp. 11 medali. Złoty medal w kata indywidualnym – roczniki 2001 i 2000 – wywalczyła Karolina Pietrzak. W tej grupie wiekowej klub z Gostynia zajął wszystkie miejsca na podium. Srebro zdobył Olgierd Wasielewski, a brąz Patrycja Niewrzędowska. Także w najmłodszej grupie startujących gostyniacy pokazali się z dobrej strony. Srebrny medal w kategorii „pierwszy krok” – roczniki 2003 i 2002 - wywalczyła Daria Pietrzyk. W najstarszej grupie, w kategorii kata indywidualne juniorek, na najniższym miejscu podium stanęła Aleksandra Nojman. Kolejne sześć krążków dołożyły drużyny Tęczy, startujące w konkurencji kata drużynowe. W kategorii młodzików i juniorów trzecią lokatę wywalczyli Adam Bilski, Adam Leśnik i Olgierd Wasielewski. Natomiast w kategorii kata drużynowe „pierwszy krok” brązowe medale zdobyli Daria Pietrzyk, Karolina Pietrzak i Patrycja Niewrzędowska. - Sukces jest tym większy, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Młodzi karatecy Tęczy, startujący w konkurencjach drużynowych musieli sobie poradzić też z innymi problemami, gdyż ze względów losowych składy gostyńskich drużyn były ustalane tuż przed startem. Mimo to młodzi zawodnicy poradzili sobie na tyle dobrze z brakiem zgrania, że zajęli miejsca na podium, co świadczy o dobrym przygotowaniu technicznym oraz nabyciu umiejętności radzenia sobie ze stresem – podkreślił trener Polewski.